Ugrás a tartalomra
Natura 2000

Main navigation

  • Mezőgazdaság
  • Erdőgazdálkodás
  • Kiadványok
  • Területkereső
  • Oktatás
  • Gazdálkodói térkép

Secondary menu

  • Fenntartási tervek
  • Gyakori kérdések
  • Gyepgazdálkodás
  • Jogi segítség

Morzsa

Címlap
2017. február 22., szerda – 14:32

A Natura 2000-nek jobb irányításra, finanszírozásra és monitoringra van szüksége

Az Európai Számvevőszék legújabb jelentése szerint az Unió kiemelt biodiverzitási programja, a Natura 2000 irányítása, finanszírozása és monitoringja javításra szorul. A számvevők elismerik, hogy a Natura 2000 fontos szerepet játszik a biológiai sokféleség védelmében, ám megállapítják, hogy irányítását hiányosságok jellemzik, és nem áll rendelkezésre megbízható információ a költségekről és a finanszírozásról. A finanszírozást nem igazították eléggé a védelemre szoruló területek igényeihez.

2016. december 14., szerda – 10:04

EU döntés a Natura 2000 irányelvekről, innentől fókuszban az irányelvek teljesítése

2016. december 7-e fontos nap a Madár- és Élőhelyvédelmi Irányelvek életében, hiszen ezen a napon döntött az Európai Bizottság arról, hogy a természetvédelmi irányelveket nem módosítani kell, hanem meg kell erősíteni a betartatásukra tett erőfeszítéseket.

Ez a siker nagyban köszönhető annak az átfogó európai kampánynak, mely majdnem másfél éve kezdődött. A kampánynak a magyar természet támogatói is részesei voltak; Magyarországon 8795 aláírás, Európában összesen 520 324 aláírás gyűlt össze. Ennyi ember gondolta úgy, hogy megmutatja: kiáll az európai természet védelméért.

2016. június 23., csütörtök – 16:22

Több és jobb agrár-környezetgazdálkodási kifizetés tudja csak megállítani a mezőgazdasági élőhelyek további leromlását

2016. február 15., hétfő – 16:53

Csaknem kétszeres összegű kompenzációs kifizetés jár a gazdálkodóknak a Natura 2000 gyepterületek megőrzéséért

2016-tól ismét igényelhető a Natura 2000 gyepterületek fenntartásáért járó kompenzációs kifizetés, amely a 269/2007 (X. 18.) kormányrendeletben foglalt földhasználati kötelezettségek betartását, megvalósítását hivatott segíteni. Mivel a rendelet előírásait minden Natura 2000 gyepterületen gazdálkodónak kötelező betartania, az MME arra biztatja az érintetteket, hogy éljenek a kompenzáció lehetőségével, amely a korábbi időszakhoz képest csaknem kétszeres összegű: 69 €/hektár/év vissza nem térítendő támogatást jelent.

2015. október 8., csütörtök – 14:07

Új lehetőség a madárbarát gazdálkodás támogatására – megjelent az agrár-környezetvédelmi pályázati felhívás

Új lehetőség a madárbarát gazdálkodás támogatására. A Natura 2000 hálózatba tartozó szántóföldek, gyepek, legelők természetességének megőrzéséért a gazdálkodók tehetik a legtöbbet a megfelelő földhasználati módok választásával.

2015. május 19., kedd – 16:54

Álljunk ki a magyar természetért – Európában is!

Felhívás az EU-s természetvédelmi irányelvekkel kapcsolatos társadalmi konzultációhoz - készítette: MME, MTVSZ, WWF.

www.magyartermeszet.hu

2015. március 30., hétfő – 17:50

Kiskunsági Natura 2000 fenntartási terv egyeztető fórum meghívó

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által vezetett "Fenntartható természetvédelem magyarországi Natura 2000 területeken" projekt abba a fázisba érkezett, hogy az ezért a feladatért felelős Szent István Egyetem (SZIE) csapata nyilvánossá tette az első tervváltozatokat a projektben vállalt alábbi kiskunsági területekre:

2015. január 8., csütörtök – 16:34

Fenntartási tervek dokumentumai

A honlapon az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) elkészült Natura 2000 fenntartási tervek munkaközi változatait eltávolítottuk a korábban megjelent hírekből. Így a végleges változatok fognak tudni közkinccsé válni. Ezeket a végleges fenntartási terveket a nemzeti park igazgatóságok teszik közzé folyamatosan a honlapjukon, a működési területnek megfelelően, de a natura.2000.hu oldal is össze fogja gyűjteni a dokumentumokat.

2014. december 12., péntek – 15:08

A Natura 2000 Díj újra várja a pályázókat

A Natura 2000 hálózat Európa legváltozatosabb élőhelyeit tömöríti magába, megőrizve ezzel kontinensünk biodiverzitását a jövő generációk számára. A Natura 2000 Díjat az Európai Bizottság hozta létre 2014-ben azzal a céllal, hogy szélesebb körben ismertté tegye ezen ökológiai hálózat szerepét és fontosságát a természetvédelemben és társadalmi értékeink megőrzésében.

2014. augusztus 12., kedd – 12:35

Újabb Natura 2000 fenntartási tervek a KNPI területén

A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság területén utolsó fázisba érkezett a következő Natura 2000 területek fenntartási terveinek elkészítése. Ezen tervek elkészítésénél már figyelembe vettük a Natura 2000 egyeztető fórumokon elhangzott észrevételeket és információkat, valamint a levélben érkezett javaslatokat. A véglegesítés előtt azonban még egyszer közzétesszük, hogy bárki megismerhesse és véleményezhesse a tervek tartalmát annak érdekében, hogy azok a helyi viszonyok között is jól alkalmazhatók legyenek.

HUKN20022 Kiskőrösi turjános

HUKN30001 Csongrád-bokrosi Sóstó

Oldalszámozás

  • Első oldal « Első
  • Előző oldal ‹ Előző
  • …
  • Oldal 1572
  • Oldal 1573
  • Oldal 1574
  • Oldal 1575
  • Jelenlegi oldal 1576
  • Oldal 1577
  • Oldal 1578
  • Oldal 1579
  • Oldal 1580
  • …
  • Következő oldal Következő ›
  • Utolsó oldal Utolsó »
Feliratkozás a következőre:

Footer menu

  • Impresszum
  • Linkek
  • GYIK
  • Kapcsolat
  • MME
  • Natura 2000 official (EN)
  • MME a Facebookon
  • MME a Youtubeon
  • MME az Instagrammon

Készült az Élet az Erdőben projekt keretében az Európai Unió LIFE+ Information and Communication programjának és az Agrárminisztérium pénzügyi támogatásával

Minden jog fenntartva © 2026

Az Integral Vision fejlesztette