Natura 2000 területek fenntartási tervei - most ön is beleszólhat
Az idei évben, valamint a jövő év folyamán is több Natura 2000 terület fenntartási terve fog elkészülni, a tervkészítés folyamata elkezdődni vagy véleményezési folyamaton átmenni.
Az idei évben, valamint a jövő év folyamán is több Natura 2000 terület fenntartási terve fog elkészülni, a tervkészítés folyamata elkezdődni vagy véleményezési folyamaton átmenni.
A Magyar Madártani Egyesület és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közösen szervez továbbképzést NAK szaktanácsadók számára. A képzést Rezneki Rita vezeti, a Gazdálkodás Natura 2000 gyepeken című kiadvány szerkesztője. A képzés egy e-learning és egy online szemináriumi alkalomból áll, a két modul 4-4 kreditpontot ér NAK szaktanácsadók számára.
A Natura 2000 gyepterületek gazdálkodását bemutató e-learning tananyagunk azoknak készült, akik professzionálisan foglalkoznak gyepgazdálkodással: gazdálkodók, NAK tanácsadók, természetvédelmi szakemberek.
Bár a 2009-ben megalkotott új erdőtörvény az érdekeltek széles körű bevonásával készült és természetvédelmi szempontból is sok előremutató előírást tartalmazott, az erdőgazdálkodók erőteljes nyomására 2017-ben módosították. A módosítás a civil szervezetek tiltakozása ellenére jelentősen csökkentette a védett és Natura 2000 erdőterületeken található természeti értékek védelmének eszközeit, az erdőlakó állatfajok állományainak megőrzését.
Megjelent a Natura 2000 gyepterületek kezelését szabályozó 269/2007. kormányrendelet rendelkezéseit, illetve természetvédelmi hátterét bemutató kiadványunk. A kiadványt szerkesztette Rezneki Rita. A kiadvány letölthető oldalunkról.
Videó, ami a Natura 2000 vizes élőhelyek gazdálkodását mutatja be.
Idei évben több Natura 2000 terület fenntartási terve fog elkészülni, a tervkészítés folyamata elkezdődni vagy véleményezési folyamaton átmenni.
Sikerrel zárult az Élet az Erdőben című, a magyarországi Natura 2000 erdők védelmének elősegítését, illetve a minél szélesebb ágazati párbeszéd létrehozását célzó európai uniós projekt. A WWF Magyarország és az Europa Media által 2018. november 6-án szervezett zárókonferencián az erdészeti ágazat összes szereplője képviselte magát.
A projekt tevékenységeit és eredményeit összefoglaló jelentés
A Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége (MEGOSZ), az Országos Erdészeti Egyesület (OEE), a Pilisi Parkerdő Zrt., az Európa Média Nonprofit Kft., a Bükki, Duna-Ipoly és Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság partnerként, a WWF Magyarország technikai koordinációja mellett a sikeres LIFEinFORESTS projekt elemeként a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság gondozásában elkészült az online erdőtervezési döntéstámogatási alkalmazás, az